Προσωπικοί λογαριασμοί μαθητών

Οδηγίες για τη δημιουργία προσωπικών λογαριασμών στους μαθητές της Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης από το Πανελλήνιο Σχολικό Δίκτυο

(pdf και βίντεο)

Η-Τάξη με τα μαθήματα του 11ου Δημοτικού Σχολείου Βόλου

Η πλατφόρμα της ηλεκτρονικής τάξης του σχολείου μας με μαθήματα εξ αποστάσεως ασύγχρονης εκπαίδευσης βρίσκεται στον παρακάτω σύνδεσμο

Ηλεκτρονική τάξη – E-class – 11ο Δημοτικό Βόλου

Τα περισσότερα μαθήματα είναι ανοιχτά, δεν απαιτείται εγγραφή

Εξ αποστάσεως εκπαίδευση

Αναλυτικές οδηγίες δημιουργίας σελίδας στα e-class, e-me κ.ά.

Οδηγίες για Εξ αποστάσεως εκπαίδευση, ανοιχτό σε όλους (δεν απαιτείται εγγραφή). Επιλέξτε Σύνδεση ως επισκέπτες (Guest Login)

Εξ Αποστάσεως Εκπαίδευση - Μαθήματα

Τάξη Β'

Βίντεο και επανάληψη στη Γλώσσα

Τάξη Γ1

Γλώσσα: το έγγραφο εδώ

Αριθμητική: το έγγραφο εδώ

Τάξη Δ2

Επαναλήψεις: (κατεβάστε τα έγγραφα στον υπολογιστή σας από αριστερά, File, Save as, Download)

Επανάληψη στη Γλώσσα: εδώ

Επανάληψη στην Αριθμητική: εδώ

Τάξη ΣΤ1

Κριτήριο αξιολόγησης: το έγγραφο εδώ

Αριθμητική: το έγγραφο εδώ

Τάξη ΣΤ2

Το blog για το ΣΤ2

Γαλλικά τάξη Ε' e-class

Γαλλικά τάξη ΣΤ'  -e-class

Πληροφορική

Κάποια απο τα προγράμματα που δουλεύουμε στο μάθημα της Πληροφορικής (ΤΠΕ) με τους μαθητές μπορείτε να τα βρείτε στο ακόλουθο blog. Τα πιο πολλά σας παραπέμπουν απευθείας στην ιστοσελίδα του προγράμματος, πατώντας πάνω στο σύνδεσμο, ενώ κάποια άλλα απαιτούν εγκατάσταση.

Φυσική αγωγή

Πρόγραμμα φυσικής αγωγής εδώ.

Ανακοίνωση

Παρακαλούνται οι γονείς και κηδεμόνες των μαθητών και μαθητριών του σχολείου μας να αποστείλουν μήνυμα στο μέιλ του σχολείου ώστε να αποθηκευθεί η ηλεκτρονική τους διεύθυνση για μελλοντική επικοινωνία. To μέιλ του σχολείου:

Οδηγίες για τον Κορονοϊό από το Υπουργείο Υγείας